Nový věk

Skupinka lidí, kteří si optimisticky říkají Nový věk. Věří, že svět ještě není natolik v hajzlu a má šanci na záchranu. Chtějí na troskách dnešního vybudovat nový a lepší. Poučit se z předchozích chyb. Nechtějí nechat civilizaci upadnout do šílenství, kdy každý den bude dnem boje o přežití jako ve středověku. Jako svůj symbol si vybrali českého lva. Tento symbol si zvolili všichni na českém území, ať si říkají, jak chtějí.

Mají sympatizanty ve spoustě dalších osad, někde se jmenují i jinak, ale myšlenka je stejná. Obnovit řád a civilizaci tak, jak nám byla známa před dopadem. Mladší si už toho moc nepamatují, ale staří se slzou v oku vzpomínají na bezstarostné chvíle.

Těm, kteří pamatují staré časy, se ale mnohdy nelíbí jejich politické smýšlení. Češi mají politiky už dost. Na druhou stranu asi jako jediní vypadají, že to myslí opravdu vážně dobře. Bylo by skvělé, pokud by se jim podařilo navázat ztracený kontakt s vnějším světem.

Rozlišovací znaky: symbol českého lva na oblečení

Cíle a motivace: zachování civilizovanosti, vybudování lepší nové společnosti, potlačení veškeré kriminality.

Rivalové: Společnost, jsou ztělesněním kriminality a surovosti dnešní doby. Berou zákon po svém, „oko za oko…“.

Politika: demokracie, utopie, vláda inteligence


Mám pocit, že to snad už není možné. Ale optimismus, kterým tito lidé oplývají, má pozitivní vliv na nás všechny. Popravdě by se asi  některé situace bez nich zbytečně vyhrotily a brzo se opravdu vytratily i ty poslední známky moderní civilizace.

Jen jestli je ještě co zachraňovat a jestli to za tu záchranu stojí. Snad se jim podaří navázat kontakt s vnějším světem a zavést tady zase pořádek. A hlavně pomoct potřebným.

Rolovat nahoru