Hlavní postavy

Panda

Na první pohled ničím zvláštní, ale když jste ho poznali, už jste nezapomněli. Už dlouhá léta mu nikdo neřekne nijak jinak, než Panda, díky permanentním kruhům pod očima a kdysi velkému pupíku. Možná si i díky toho se starostou tolik rozuměli – jo, byl jeho pravou rukou (říká se, že i tím kdo ho viděl poslední naživu). Malá postava, na krátko střižené vlasy a rozčepýřené vousy. Zbytky kdysi taktické vesty, jeho věhlasný Colt u pasu a kožené rukavice mu propůjčují jedinečný vzhled. Nepohrdne doutníkem, a pro dobrou whiskey by i zabil. Podle všeho měl nějaké vojenské zkušenosti, ale i prořízlou hubu. Což byl asi další důvod proč si ho tolik starosta držel u sebe. Měl kupodivu i značný respekt v osadě, který však opadl po tom, co starosta zemřel při přesunu. Má velmi dobré vztahy s lidmi z ARMY. Hodně lidí tvrdí, že se jen jako tvrďák tváří a v jádru je to dobrák, ale o tom bych velmi pochyboval.


gen. Pachenko

Do osady k nám přišel za doprovodu naši průzkumné hlídky s dalšími devíti. Pět z nich byli vojáci a jeden z nich přímo od Modrých přileb. Velice rychle si získal respekt všechno ostatních od MP a ti ho pak jmenovali svým velitelem a čestně mu udělili hodnost generála. Moc toho o něm nevím, ale dle všeho mělo jít o nějakého vysloužilého vojáka a hrdinu. Alespoň tuhle historku u ohně šířili čtyři jeho parťáci, se kterými onehdy přišel do osady. Víme však jistě, že Rusák to vážně není. Jedno se mu nedalo upřít, svou práci dělal dobře. Poslední dobou však tíhne k pití a melouchama s ARMOU. Pár lidí ho i vidělo se několikrát ostře pohádat se starostou.


Leo

Vůdce frakce Nový věk, cílevědomý, vypočítavý a velmi chytrý Leo,  který povede své věrné za svými cíli. Nemá sklony k násilí nebo agresi, pokud již však vybouchne, stojí to za to. Má v osadě velmi silný vliv a lidi jej podporují a věří v jeho vizi lepších zítřků podle starých, již zapomenutých tradic. Symbolem lva na svých dává jasně vědět čemu je plně oddán. Na troskách civilizace chce se svým pobočníkem Janem a svými věrnými vybudovat nový a lepší svět. Ze svých zásad a cílů neustupuje ani o píď a své a vaše zájmy je ochoten bránit se zbraní v ruce. Špína jakou je Osvěta nebo Společnost musí nadobro zmizet, jsou skvrnou světa před dopadem.


Jaz

Vůdce frakce Společnost. Nekompromisní, náladová, ale na první pohled křehká žen. Kdo však tomu dojmu podlehne, šeredně si natluče. Život se s ní nemazal a ona mu to teď poctivě vrací. Své lidi má pevně pod kontrolou, ale chce mít pod kontrolou i osadu. Věří, že osada by měla být svobodná a řídit se podle nových pravidel světa, spravedlnost pro všechny bez rozdílu. Má všude slušné konexe a nebojí se je využít. Praktiky, které se snaží nastolit Nový věk se jí vyloženě hnusí, až příliš jí připomínají doby před dopadem a na tu dobu by sama nejraději zapomněla.


otec Jonáš

Kněz. Víra ve všudypřítomnou Osvětu má už zastoupení i u nás. Kněz se k nám přidal cestou z Ostravy do Frýdku, kde jsme našli nový domov v osadě Beskyd. Zpočátku se zdržoval pouze v úzkém kruhu věřících. Dnes je tomu však jinak a věřící jsou tady 3/4 osady. Jonáš, jak mu nikdo neřekne veřejně je šlachovitý muž s prorezlým vousem a hlavou. Jeho kulaté brýle mu dodávají na důležitosti. Svou pílí a inteligencí svou víru prosazuje velmi úspěšně, na můj vkus až moc. Nakonec, k němu na kus řeči chodím i já. U lidí má nesmazatelnou zásluhu v odražení prvního pokusu o útok na naší osadu, což ho udělalo takřka nedotknutelným. Jak se ale říká, s velkou mocí přichází i velká zodpovědnost. Uvidíme jak s ní náš kněz naloží. Přeci jen, jeho víra se zakládá na konci světa.


Taya

Místní barmanka, sympatická slečna, ale taky ženská od rány. Kdo se nechá zmást prvním dojmem, ten tvrdě narazí. Obsluhuje náš jediný bar, který je takovým našim místem útěchy, když nepočítáme kněze. Vede to tu sama, ale často si z řad osadníků najímá pomocníky, když je toho hodně nebo si chce odpočinout. Ráda si povídá s hosty, ale opilce a oplzlé by nejraději vyhazovala oknem, kdyby nějaké bar měl. Je s námi už od Ostravy, kde vypomáhala MP se vším, co bylo potřeba. S tím, co už slyšela se s oblibou říká, že musí vědět i barvu spodního prádla starosty, ale dál bych to raději nerozváděl. Se zbraní jí to moc nejde, ale taky to vlastně ani nepotřebuje.


Lili

Lili vede v osadě takovou malou oázu dalo by se říct. Člověk u ní má pocit, že tady je svět ještě v pořádku. Můžete si u ní ve stánku dát v poklidu dnes již tak vzácnou kávu a čaj. No a nevěřili by jste i knížka se tu najde ba co i křížovky atp. Lili je klidná a pohodová, nejedna historka tvrdí, že pro nezvané hosty nebo výtržníky ukrývá zbraň, ale to by do ní jeden neřekl. Pravdou je, že by se nikdo ani náznakem nepokusil narušit mír, který zde panuje. Pokud by se přeci jen takový blázen našel, se zlou by velmi rychle potázal. Lili rovněž bojuje za svobodný trh a otevření osady tržně všem ostatním osadám, protože věří že materiální hodnoty, které představují obchod můžou lidem jednak ulehčit a také se můžou dostat ke zboží co běžně v osadě k dispozici není.


starosta 

Komu je co po jméně, když ti nikdo jinak neřekne než Starosta. Nicméně mé jméno je David, příjmení už je vážně jedno. Neočekávej žádného Ramba, ale poctivého čtyřicátníka s rostoucím pupíkem. Kdysi dávno jsem vedl prosperující byznys s armádním vybavením a něčím jsem si měl šanci i sám projít. Nikdy jsem však nevěřil, že své zkušenosti takto zúročím. Svého času jsem měl dokonce kontakty v ARMĚ. Když odjely poslední transporty z Ostravy na východ a my jsme zůstali s pár příslušníky a dvěma stovkami uprchlíků v táboře kde nebylo dvakrát bezpečno, rozhodl jsem se, že tady nezůstanu. S pár chlapama, co jsme se stačili za těch pár dní trochu poznat, jsme začali organizovat přesun. Kdo chtěl, šel s námi, kdo nechtěl a věřil v další příjezd transportů, ten zůstal. Přidalo se k nám i deset chlapů od modrásků, což mě těšilo díky jejich výzbroji. Odvedl jsem všechny na místo, které jsem bezpečně a důvěrně znal. Bývalá raketová základna u Frýdku-Místku.

Rolovat nahoru