Lékaři a vědci

Lékaři a vědci, tedy především lékaři, byli pár dní po katastrofě snad ti nejdůležitější. Svět nikdy předtím nic takového nezažil. Nebyl snad nikdo, kdo by nepotřeboval lékařskou pomoc. V druhé řadě byli zapotřebí i vědci, kteří zkoumali to, co zbylo z asteroidu. Oni jsou ti, kteří nalezli onu zhoubnou F35A1, která způsobuje smrt při kontaminaci.

Když se to stalo, bylo jedno, zdali jste psychiatr, lékárník nebo chirurg, všichni, kdo měli ponětí o tom, co dělat, přiložili ruku k dílu. WHO řídila celý kolos a snažila se poslat vždy to nejlepší na ta nejpotřebnější místa. Co si ale budeme povídat, stejně to všechno byl jen velký chaos.

Až několik měsíců potom se všechno ustálilo, ale to byl jen klid před bouří. Pak se totiž začali objevovat nakažení, které nešlo zachránit.

Rozlišovací znaky: kdysi bílé pláště, rouška, gumové rukavice a mnohdy zdravotnický batoh

Cíle a motivace: nalezení léku na kammený mor, získávání lepšího vybavení a vzorků

Rivalové: moralisti a hlupci

Politika: neznámá


Máme štěstí, že ve svých řadách několik takových lidí máme. Dokonce zde máme i skutečného vědce, který se ve volných chvílích v těch nejnuznějších podmínkách stále snaží přijít na kloub zhoubě, jakou je F35A1.

Co je ale pro nás nejdůležitější, zajišťují nám lékařskou péči a pomáhají zjišťovat míru kontaminace vody. To je pro nás klíčové.

Někteří u nás tvrdí, že po nocích dělají pokusy na našich mrtvých, podle mě jsou to ale povídačky. Jsou to přece lékaři a vědci. Ne nějaké zrůdy. Pche a co víc, že potají obchodují se Společností, věřili byste tomu?!

Rolovat nahoru