Osvěta

Náboženská společnost, která vznikla původně z kroužku lidí věřících v apokalypsu. Jejich víra se však zakládala na „Staré smlouvě“. Před samotným dopadem měla společnost statisíce věřících po celé Evropě. Hlásali, že apokalypsu přežijí pouze vyvolení a ti, již jsou hodni. Ostatní čeká záhuba. Jako pozdrav mezi sebou měli otevřenou dlaní směrem k druhému nakreslit kruh jakožto jejich symbol (vždy proti směru hodinových ručiček).

Ve stínu samotné Osvěty rovněž vznikala její extremistická odnož. Ta se velmi často uchylovala k násilnému řešení situací a likvidovala všechny, kdo jí stál v cestě. Často docházelo ke střetům, avšak v tu dobu svět již obracel pozornost k problému s asteroidem. Je si nikdo dobrovolně do svého středu nepustí, mnohdy se jich straní i samotní věřící z vlastních řad.

Po dopadu již nebylo moc lidí, kteří by byli věřící a nebyli členové Osvěty, někteří se přidali rovnou do řad extremistů. V té době už nebylo moc institucí, co by jim odporovaly. Na mnoha místech nedali ani lidem na výběr, jakou cestu si zvolit. Jinde zase žili pokojně dál jako před dopadem.


U nás máme jednoho kněze Osvěty i několik věřících. Naštěstí nikdy nebyly žádné problémy, jen menší šarvátky a podobně. Párkrát se i stalo, že se na ranní bohoslužbu sešla snad celá osada.

Větší starosti nám spíše dělají pohybující se tlupy extremistů. Ti po objevení nákazy F35A1 bez slitování střílejí každého, kdo vypadá jen trochu nemocně jako boží vůli. Je jen otázkou času, kdy se objeví zbytek skupiny, která nás přepadla v předchozí osadě.

Rozlišovací znaky: černé oblečení s rudým šátkem (pouze ortodoxní)