Aktualizace stránek a informací

Rok 2021 je za námi. Blíží se registrace a blíží se samotná akce, co to znamená? To kur… znamená, že je čas aktualizovat veškeré informace, které se za tu dobu změnily. Vidím jak sebou nervózně sebou cukáš možná je to nedočkavostí, možná zbytkáčem. Všechny aktualizace jsou skutečně podstatné, takže jim věnuj dostatek pozornosti. O většině jsme sice informovali v průběhu času, ale pouze okrajově.
 
Tak jdeme na to rovnou bez dalších keců kolem, protože je toho fakt hodně.

Osadníci a rodiny

Osadníci budou rozděleni, na ty kteří patří do rodin Ráthů nebo Rothschildů a svobodné osadníky bez závazků společně s malou skupinkou arabských spolu-osadníků. U každého osadníka se bude nacházet i číslo označující obtížnost role, čím větší tím těžší. A zevrubný popis samotné postavy. Po registraci obdržíš bližší charakteristiku postavy a informace k ní. Vše ostatní si můžeš upravit podle svého uvážení jako je příběh s historií, způsob ztvárnění charakteristických rysů atp. K dispozici je celkem 50 rolí osadníků. Je to víc než je třeba, ale aspoň bude z čeho vybírat.

Uživatelské příručky

Každý hráč při registraci obdrží uživatelskou příručku, takový krátký souhrn nejdůležitějších informaci ke hře, ale zároveň podkladové informace týkající se svého zařazení. S tím souvisí i pak určité cíle a motivace atp. Pomůže ti to především ve snažší orientaci, kde vyhledat vhodné činnosti a aktivity, kde se co děje a co tě může posunout někam dál. Snažší to mají především osadníci, protože ti mohou fušovat kam jen chtějí.

Mapa osady

Na stránkách už je k dispozici slepá mapa osady v podobě jakou jí uvidíte i ve hře, ale tam bude spousta dalších variant toho co na ní bude a nebude. A ano bude to záludné „muhehehe“. Najdeš tam i odkaz na online mapu kde jsou vytyčeny nejhlavnější body, které budou po celou hru neměnné, jako kde najdeš doktory, kde lovce atp.

Pravidla

Ano konečně, toto trvalo, víme to. Došlo k aktualizaci herních pravidel tak, aby byly přehlednější a odpovídaly všem těm změnám a novinkám. Nic zásadního co by tě mělo odradit od hry tam není, ale i tak ti je doporučujeme si přečíst znova. Přeci jen u registrace si tě proklepneme z toho co jsi si zapamatoval.

Herní mechaniky

Byly doplněny herní mechaniky, které jsou nově ve hře a popsány ty, na které jsme zapomněli… teda co to kecám. Nezapomněli zlý ortodoxní osvěťák nám je založil hluboko do šuplíku a chtěl nám tím vším uškodit, hajzl. Pozor, některé herní mechaniky se dozví jen ti hráči, kterých se týká až ve hře a dokonce některé musíš během hry objevit. Neboj nebude to raketová věda.

Herní deník

Novinka, do které se budete moci zapojit všichni dobrovolně během registrace. Bližší informace najdete přímo v informacích pod názvem „Herní deník„. Jde spíše o takový experiment než o plnohodnotnou mechaniku, ale věřím že by to mohlo mít úspěch a zajímavý dodatečný efekt k samotné hře.

Struktura webu

Byly provedeny, některé změny a to především v menu webových stránek. Přibyla zde položka postavy a role kde s přehledem najdete seznam jednotlivých rolí, ať už jde o hlavní, atmosférické a CP nebo role osadníků. Dále v informacích přibyla položka herní deník, o něm se dozvíš více níže nebo přímo na samotné záložce. A pravidla byly přesunuty pod informace.

Registrace

Ty budou spuštěny na začátku letošního roku (2022) a zase budou ve třech vlnách a hlavně vlezné bude menší než jste čekali. Změnili jsme však oproti minule trochu rovnováhu sil co se do počtu hráčů v jednotlivých frakcí týče, věříme že to dost oživí celou hru. No a společně s registrací na vás všechny máme takovou malou prosbu. Pokud je to možné, posílejte prosím úhradu registrační částky z českých bankovních účtů. Týká se to tedy především hráčů ze Slovenska. Při případném navrácení platby si totiž naše banka účtuje značné poplatky za zahraniční platby, které pak hradíme z vlastního. Děkujeme za pochopení. Dále tu jsou opatření a podmínky spojené se stávající zdravotní situací ohledně onemocnění Covid-19.

COVID-19 opatření

Tohle není příjemná část pro nikoho z nás, nicméně nemůžeme se tomu vyhnout ani předstírat, že to tady není. V rámci opatření stanovených vládou ČR pro průběh akcí tohoto typu, jsme i my povinni provést a dodržovat některá opatření. Jejich souhrn naleznete v informacích, přímo pod položkou Covid-19. Společně to zvládneme a nenecháme si to zkazit.

FAQ

Rozšířili jsme o pár často kladených dotazů naši stránku s FAQ, takže pokud se na něco chcete zeptat a máte přečtený celý web, mrkněte ještě tam možná najdete odpověď. Pokud ani potom ne, napište nám.

Messenger

Přidali jsme Messenger klienta od Facebooku přímo na webové stránky. Je to červený symbol pravo dole v obrazovce. Skrze tento klient nám můžete napsat, nějaký svůj rychlý dotaz nebo vřelé slovo, co nás možná na chvíli zahřeje na delší dobu než mandlovice od Clinta. Nemusíte mít ani účet na Facebooku, aby jste nám skrze klienta mohli poslat zprávu.

 

Je toho fakt mraky co? Varovali jsme tě, ale o to bude větší legrace přímo na akci. Vyšperkovali jsme snad všechno co jsme na první ročník vyšperkovat mohli. Mozkové závity nám praskaly v závitech…to je slovní hříčka co, čumíš. Už se na tebe a všechny ostatní neskutečně těšíme a jsme zvědaví jak se popereš se světem Asteroidu. Brzy očekávej spuštění registrací, velmi brzy.