Zbraně a vybavení

Zbraně a nože

Zbraně má dnes každý pošuk, s municí je to už však horší. Staré dobré časy jsou ty tam. Každý náboj si předem rozmyslíš, než ho vystřelíš jen tak od boku. A o zbraň se musíš taky pořádně postarat, jinak ti to vrátí v té nejnevhodnější situaci. Každý to má se zbraní jinak, co má ale každý, je nůž. Ten fasují všichni, pokud nemají vlastní. Takový ten správný, s kterým kuchneš chlapa, ani nemrkne.

A jak to chodí u nás? No kvér a munici máš podle toho, ke komu se přidáš. Nicméně ti doporučuji si určitě kvér pořídit a nejlépe koupit nějaký pořádný, až našetříš. Přeci jen, venku už to není jako dřív od té doby, co spadl ten šutrák. Nebo se můžeš vydat na východ jako jiní a doufat, že tam je to ještě v pořádku, ale zpět ke zbraním. Zbraň koupíš u ARMY, mají slušný výběr, stejně tak i munici. Počítej s tím, že čím vymazlenější kvér, tím víc budeš muset vysolit na dřevo. Nebo když budeš mít štěstí, najdeš něco zajímavého i venku.


Používají se pouze airsoftové zbraně (zbraně kategorie D). Žádný jiný typ střelných zbraní není povolen. Co se týče chladných zbraní, tak pouze gumový nůž, který stanovují pravidla nebo cvičné nože značky TS BLADES. Žádné další zbraně nejsou pro hru povoleny.

Cena airsoftových zbraní je stanovena na základě principu zbraně, síly a jejího vybavení. Zakoupit můžeš vždy pouze svou zbraň, kterou sis přivezl a která je pevně svázaná s ID číslem tvé karty a registrace. Při nákupu se musíš prokázat kartou. Povoleny jsou pouze „tlačné“ zásobníky, tedy Low-Cap a Mid-Cap. Při výběru zbraní berte na vědomí životnost svých baterií, popřípadě množství plynu, který si s sebou vezmete. U ARMY sice budou nějaké zásoby k dispozici, avšak omezené. Munice bude poskytována ze strany organizátorů, jakožto herní munice. Jiná distribuce není možná.

Vybavení a kostýmy

Vybavení je důležité a závisí na něm tvoje přežití. Jestli myslíš, že si vystačíš s rozedranými kalhotami, které jsi z někoho stáhnul, a se svým věrným nožem, tak nám aspoň předem řekni, co chceš napsat na kříž. Takže vybavení si určitě sežeň a starej se o něj, bude se ti ještě hodit. To samé i hadry, už si těžko skočíš do obchoďáku jako kdysi. A tahat je z mrtvol, no, můj šálek kávy to fakt není. Určitě musíš mít brýle, a ochranné, ne nějaké sluneční, ty ti budou na prd. Po dopadu je stále ve vzduchu kopa bordelu. Jak ho vdechneš, to se ještě dá, ale v očích je to zaručené peklo. No a jako bonus, když budeš střílet, je to neocenitelná věc, prach a broky. Věř mi!

Když budeš fakt frajer, podaří se ti sehnat i součástky na vysílačku a ta se ti bude hodit. V nouzi můžeš zavolat o pomoc nebo dostaneš nějaké informace, i když jsi mimo osadu. Sem tam se hodí i kus papíru a tužka, ale to je dost cenné zboží. Nějaké tretky a hovadiny koupíš i na trhu. A pokud nemáš vůbec tucha, co si vzít s sebou, mrkni do příručky pro nováčka, tam se dočteš všechno.

Pokud co se týče kostýmu nemáš představu, udělali jsme pro tebe takovou galerii. Jak bychom si, asi představovali kostýmy jednotlivých frakcí. Samozřejmě mysli na dobu kdy se akce odehrává i na praktičnost kostýmu. Nejdůležitější jsou pak rozlišovací prvky jednotlivých frakcí, ty najdeš u jejich popisu na webu.

https://pin.it/b3w2nvzvjjkn5p


Kostýmy volte s ohledem na dobu, ve které se akce odehrává. Takže žádné obyč rifle, bílé tričko Kenvelo a červená bunda, ale ať to vypadá, že CAčko už má dávno zavřeno a do textilu jste si už taky párkrát stříkli. Každopádně se na vaše kostýmy těšíme. Dbejte však i na to, aby Váš kostým různými doplňky neohrožoval ostatní (bodce, ostré hrany atp.). Nezapomínejte i na určitá specifika pro některé frakce. Pokud si nevíte rady, inspiraci můžete načerpat i zde, popřípadě i zjistit, jak docílit správných postapo efektů, kanál Nuclear Snail má videí více.

Pokud máte vysílačku (PMR), vezměte si ji. Její používání však závisí na splnění několika úkolů během akce, ihned jí nezapínejte. Pokud žádnou nemáte, nezoufejte, není pro hraní klíčové, spíše jde o doplňkový prvek a z některých možností můžete čerpat a získávat i bez vlastnictví vysílačky. Více v pravidlech.

Rolovat nahoru