Uživatelská příručka

Lékarnička první pomoci

Nějakou základní lékarničku by měl mít u sebe každý. Především pro ošetření drobných poranění, odřenin a podobně. Není ideální pak kvůli základnímu ošetření „třísky v prstíku“ vyhledávat přítomného zdravotníka. Ovšem pokud by šlo o větší zranění ihned uvědomte organizátory popřípadě hráče okolo, aby mohla být poskytnutá adekvátní lékařská pomoc v co nejkratším čase. Určitě si vemte nějaké obvazy, dezifenkci, nůžky a náplast. Doporučujeme rovněž i nějaké doplňové tabletky, které uznáte za vhodné (paralen, hořčík atd.). Zdravotník vám nemůže některé léky poskytnout z důvodu bezpečnosti a možné alergie. Diabetici nezapomeňte svůj inzulín a astmatici inhalátory!

Doklady a peníze

Osobní doklady jako jsou občanský průkaz a průkaz pojištěnce je to nejnotnější minimum co by jste měli sebou mít. OP bude sloužit i jako identifikace při registraci. Co se týče peněz nikdy nevíte kdy se Vám bude hotovost hodit. Ano jsme sice v 21.století, ale bankomaty stále nejsou všude. Myslete na to 🙂

Nůž, příbor a ešus

Tak tady je to snad jasné, každý správný muž má mít nůž. Tím je asi řečeno vše. Příbor a ešus, aby jste měli to jídlo od maminky čím a z čeho jíst. Ale hlína jde jíst i ze země. Pokud si budete chtít i jídlo ohřívat na malých hořáčcích opatrně při manipulaci s tímto otevřeným ohněm a rozhodně si vyberte pevné a nehořlavé podloží. Táborakový oheň bude rozdělán na předem určených místech, nedělejte vlastní!

Stan, spacák a karimatka

Spát venku a na zemi je sice adventure, ale v rámci jistého komfortu a zdraví doporučujeme, aby každý jednotlivec nebo skupinka měli stan, karimatku a vlastní spacák. Jako vhodný stan nebo přístřešek, může posloužit i obyčejná celta. Dřevo jako stavební materiál na místě bude k dispozici.

Světlo

Nějaké osvětlení sice na místě bude, ale pro pohyb v nepřehledném a neznámem prostoru popřípadě ve stanu je velmi příhodný vlastní zdroj světla. Včetně svítilny nebo „čelovky“ doporučujeme i náhradní baterie, pro danou svítilnu. Zvláště pokud se jedná o atyp.

Pevná obuv

Pevná vysoká bota je základ. Budete se pohybovat v terénu a budete mít boty na nohou celé dny. Kvalitní a pevná vám dopřeje konfort a ochraní nohu a stabilizuje, například proti vymknutí kotníku. A tématický se to taky hodí 😉

UV ochrana a repelent

Nějaká pokrývka hlavy v rámci kostýmu je více než vhodná. Období kdy akce probíhá je slunečné a teplé, úžeh a spáleniny od slunce nejsou nic příjemného. Dalším vhodným doplňkem je tedy i opalovací krém. Jak se říká v jednom českém filmu „slunko je sviňa..“. Pobyt venku nám značně může znepříjemnit soudruh klíště nebo komáří svatba, na zváženou je i použití nějakého repelentu, volbu necháme na Vás je to Vaše krev 😀

Ochranné/airsoft brýle

Doporučujeme přímo z nějaké airsoft prodejny. Nutnost brýlí je podchycena tématicky i samotnou akcí, ale jde i ochranu Vašeho zraku. Jelikož přítomnost střelných airsoftových zbraní je neustála. Přičemž můžete to kombinovat i s tmavými skly kdy Vám šikovně poslouží i jako sluneční brýle. Ovšem POZOR, určitě nepoužívat sluneční brýle!! Doporučujeme, aby brýle měli schopnost vydržet výstřel o síle 2 Joulu.

Pláštěnka

Zatím nemáme tu možnost poručit větru, dešti a nevím zdali naše objedávka na hezké počasí bude akceptována, tak pro všechny případy i pláštěnku. Taková ta igelitová jde koupit i za pár korun.

Zapalovač a sirky

Když jsme byli u toho ohně vždy se budou hodit sirky nebo zapalovač. Nejlépe však obojí. Pokud jste kuřáci víte o čem mluvím.

Reflexní vesta

Všichni ji máme v autě, navíc povinně a stojí pár korun. Vemte se jí sebou. Osoba označená reflexní vestou není součástí hry a přítomnost takovéto osoby bude ignorována. V případě organizátorů je důvod jasný. Pro hráče jde především o situace neslučující se s hladkým průběhem děje, kdy skutečně musí hráč opustit svou roli. Zneužití, jako východisko z nějaké nastálé situace, je porušení pravidel.

Pytel na odpadky

Na bordel ve světě si jen budeme hrát, takže ten bordel co vznikne si i uklidíme. Nejsme hovada a tak po sobě uklidíme ať se za sebe nemusíme stydět a můžeme se zde příště vrátit. Za pomoc za úklid herního prostoru děkujeme. Co jste si přivezli si odvezete, věřte budete to lehčí než když jste to tady vezli.

Rolovat nahoru