ARMA a tržiště

ARMA

Myšlenku obchodů ARMA ještě před dopadem znovu uvedl jeden zazobaný fanda zbraní atd. Před dopadem zdrhnul i se svou „truhličkou“ Bitcoinů asi někam do Ruska. Odtamtud dál řídí síť svých obchodů se zbraněmi a municí, mluví se o tom, že má i svou soukromou armádu. Nešťastnou nebo možná šťastnou náhodou se nám otevřel jeden takový ARMA obchod i u nás. Když se jedno vozidlo z karavany porouchalo a bylo nuceno zde zůstat, rozhodli se i jeho dva řidiči Tony a Nikolas zde zůstat a vytvořit zde zázemí ARMY i když to původně v plánu nebylo. Zásobují nás tak zbraněmi, servisem a municí. Mají v nabídce i spoustu dalších užitečných věcí a zajímavostí. Pro náhodného zájemce se i nějaká ta prácička najde.

Co víc, aktivně podporují zdejší Modré přilby a to především municí a částečně i žoldem. Udržují si tak takový status quo a možnost zůstat osadě na blízku a tak i pod její ochranou. Tuto závislost nerad vidí Leo z Nového věku, a sem tam ve vousu se kvůli tomu poškrábe i sám starosta. Jejich přínos jim, ale upřít nelze. Bez nich už bychom, asi byli ztraceni nebo naprosto bezbranní. Mají tajné rádiové spojení se svou zásobovací základnou a tak mají skoro pořád dost zboží. Některé zboží není v osadě povoleno a tak to dalo za vděk podpoře černého trhu.

ARMU najdete u hlavní vstupní brány do osady. Nemůžete jí minout.


Tržiště

Je zde snad skoro vždycky živo, jednak je tady i zázemí Modrých přileb, ale hlavně je tu hlavní oznamovací tabule a stánky všeho druhu. Myslím, že náš trh by nám mohla závidět leckdejaká osada. Máme zde stánky s jídlem, zbožím, ale i nejrůznější služby a zábavu. Je tady Lili s její malou oázou klidu a míru kde si můžeš v poklidu dát kávu nebo čaj a za nějakou tu minci na víc i její vzácné křížovky nebo ty divné křížovky s číslicemi. Pak je tady Mona a Lola s jejím stánkem porozumění, jestli mě chápeš. Jestli chceš prožít krásnou chvíli a dozvědět se i nějaký ten drb, tak jejich stan je to pravé místo. Nedílnou kulturní vložkou na našem trhu je i Pikaso a jeho tetovací salón, někdy to tu vypadá díky tetování skoro jako v base. Baronka a Hanibal se starají o klasický prodej, Baronka o všelijakou veteš a Hanibal zase něco pro zasycení žaludku, když teda nejsi moc fajnovka. Je tady i Rubik a jeho stánek plný hádanek a záhad, řekl by jsi blbost, ale lidi to baví. Zvlášť když uhodneš hádanku nebo vyřešíš hlavolam dostaneš zaplaceno, no a když ne platíš ty jemu. Málem bych zapomněl na našeho pistolníka Clinta, který tady vede takovou malou střelnici a pořádá střelecká klání. Pokud máš přesnou mušku a chceš si vydělat nebo si zasoutěžit zamiř přímo k němu.

V rámci tržiště je i posezení, kde si lidé chodí odpočinout od všedních starostí v rámci celého tržiště nebo zakousnout co si právě koupili, taky si tu můžeš odpočinout. A nesmím opomenout, co by kamenem dohodil je od tržiště i vyhlášený ČerChill’s pub, naše jediná hospoda s hernou Falešné eso. Takže zábavy a možností tady najdeš víc než dost. Poslední dobou se tady rozmáhá i černý trh, na ten bacha, ten nevidíme v osadě rádi.

Kousek se nachází i svatostánek otce Jonaše a jeho víry Osvěty, kousek se i rovnou nachází místo kde provádí své ranní bohoslužby. Je to zde skutečným centrem osady.

Občas k námi i z venku zavítají bratři Al-Rashidové, jsou to potulní obchodníci, arabové. Podle všeho pocházejí odněkud z Iráku a před dopadem tady přijeli kšeftovat a už jim to zůstalo. U nich se dá sehnat vždy nějaké exkluzivní zboží nebo nějaká ta službička. Vždy nezapomenou během obchodu navštívit místní skupinku arabů. Co s nimi mají to nikdo neví, ale na návštěvu nikdy nezapomenou. Je to dost uzavřená společnost. Jako exkluzivní službu nabízejí ozbrojený eskort na hranici zelené zóny na východ, ale nechají si to pekelně zaplatit. Jsou, tu i tací co na to opravdu šetří každý stříbrňák.

Tady je takový malý přehled co se většinou na trhu a u obchodníků nachází, ale je toho mnohem víc:

 • nějaké to lano
 • hřebíky
 • sirky a zapalovače
 • hřebíky
 • ovoce a zelenina
 • suchary
 • konzervy
 • baterie
 • cigarety
 • čokoláda
 • plechovky limonády
 • sušené maso
 • chemické světlo
 • knihy
 • mapy