ARMA a tržiště

ARMA

Myšlenku obchodů ARMA ještě před dopadem znovu uvedl jeden zazobaný fanda zbraní atd. Před dopadem zdrhnul i se svou „truhličkou“ Bitcoinů asi někam do Ruska. Odtamtud dál řídí síť malých pokoutných kiosků. Jedem máme právě i tady u nás. Dodává munici, zbraně a finance. Celkově tvoří zázemí, i když vlastně vydělává na neštěstí druhých, ale jsou tu i horší.

Sem tam lze získat i nějaký dobrý kšeftík od lidí z ARMY. Po tom, co zmizel starosta, ale mají pod palcem modráky, a tak nějak začali víc rozhodovat o tom, co se smí a co ne. Díky tomu začal trochu víc kvést černý trh v rukou Společnosti.

Když najdeš nějakou vhodnou elektroniku a máš dost zlaťáků, udělají ti i vysílačku a to je pak mazec. Pokud máš štěstí, můžeš si pak zavolat pomoc anebo dostávat nějaké zajímavé informace i mimo osadu. Oni jsou na tom ale lépe, mají velkou radiostanici, se kterou komunikují. Kolují řeči, že se dokáží spojit i s vnějším světem.


Tržiště

No spíše pár drobných stánečků z dobré vůle starosty, jak tvrdí pohůnci z ARMY. Lidé mají možnost tady trochu slušněji kšeftovat nebo najít zábavu, dost lidí tady tráví volný čas. Někteří tady i šmelí různé zakázané zboží, ale musí být opatrní, modráci dělají šťáry.

Je tu třeba náš vetešník, knovník a kronikář v jednom, kterému nikdo neřekne jinak než knihomol, ale jmenuje se Simar. Je tak trochu podivín. Má ve svém stánku kopu spisů, knížek a různých mapek a obrázků. Většina z toho stojí za prd, ale pokud prý má člověk štěstí, najde tam skutečné poklady. Nebo pokud jsi to ještě nezapomněl, můžeš si tam za stříbrňák i něco přečíst, knihomole!

Jo a máme tu i malinkou hernu, dalo by se říct kasino, takže pokud tě láká hazard a máš nějakou zlatku navíc, přijď mezi nás a možná zbohatneš. Najdeš ho na baru.

Rolovat nahoru